Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 2
20 Nov 21 1:00PM Seddon   def by   Airport West St Christophers Hanmer Reserve Official result
20 Nov 21 1:00PM Altona North   def   Altona Roosters CC W.L.J. Crofts Reserve 1 (North / West Oval) Official result
20 Nov 21 1:00PM St Francis de Sales   def by   Deer Park J.P Fawkner Reserve (West Oval - Turf) Official result
20 Nov 21 1:00PM Sunshine   def   West Coburg Dempster Park Official result
20 Nov 21 1:00PM PEGS   def   Tullamarine P.E.G.S Sports Fields (P.E.G.S Sports Fields - Oval #1) Official result
Round 3
27 Nov 21 1:00PM Deer Park   def   Sunshine John McLeod Reserve (John McLeod Reserve #1) Official result
27 Nov 21 1:00PM Airport West St Christophers   def by   Altona North Etzel Street Reserve Official result
27 Nov 21 1:00PM Altona Roosters CC   def by   St Francis de Sales Langshaw Reserve Official result
27 Nov 21 1:00PM West Coburg   def by   Tullamarine Morris Reserve Official result
27 Nov 21 1:00PM Seddon   def   PEGS Hanmer Reserve Official result
Round 4
4 Dec 21 St Francis de Sales   def by   Airport West St Christophers J.P Fawkner Reserve (West Oval - Turf) Official result
4 Dec 21 1:00PM Altona North   def   Seddon W.L.J. Crofts Reserve 1 (North / West Oval) Official result
4 Dec 21 1:00PM PEGS   def   West Coburg P.E.G.S Sports Fields (P.E.G.S Sports Fields - Oval #1) Official result
4 Dec 21 1:00PM Tullamarine   def by   Deer Park Leo Dineen Reserve Official result
4 Dec 21 1:00PM Sunshine   def   Altona Roosters CC Dempster Park Official result
Round 5
11 Dec 21 12:30PM Airport West St Christophers   def by   Sunshine Etzel Street Reserve Official result
11 Dec 21 12:30PM Altona Roosters CC   def   Tullamarine Langshaw Reserve Official result
11 Dec 21 12:30PM Deer Park   def   West Coburg John McLeod Reserve (John McLeod Reserve #1) Official result
11 Dec 21 12:30PM Seddon   def by   St Francis de Sales Hanmer Reserve Official result
11 Dec 21 12:30PM Altona North   def   PEGS W.L.J. Crofts Reserve 2 (North / East Oval) Official result
Round 1 * Due to Washout in Scheduled Round 1, this game will be played on 12/12/21.
12 Dec 21 12:00PM Airport West St Christophers   def   PEGS Etzel Street Reserve Official result
12 Dec 21 12:00PM Altona Roosters CC   def by   Seddon Langshaw Reserve Official result
12 Dec 21 12:00PM Deer Park   def   Altona North John McLeod Reserve (John McLeod Reserve #1) Official result
12 Dec 21 12:00PM West Coburg   def by   St Francis de Sales Morris Reserve Official result
12 Dec 21 12:00PM Tullamarine   def   Sunshine Leo Dineen Reserve Official result
Round 6
18 Dec 21 12:30PM Tullamarine   def   Airport West St Christophers Leo Dineen Reserve Official result
18 Dec 21 12:30PM West Coburg   def by   Altona Roosters CC Morris Reserve Official result
18 Dec 21 12:30PM PEGS   def by   Deer Park P.E.G.S Sports Fields (P.E.G.S Sports Fields - Oval #1) Official result
18 Dec 21 12:30PM Sunshine   def   Seddon Dempster Park Official result
18 Dec 21 12:30PM St Francis de Sales   drew   Altona North J.P Fawkner Reserve (West Oval - Turf) Official result
Round 8
15 Jan 22 1:00PM Deer Park   def   Airport West St Christophers John McLeod Reserve (John McLeod Reserve #1) Official result
15 Jan 22 1:00PM West Coburg   def by   Seddon Morris Reserve Final result entered and confirmed
15 Jan 22 1:00PM Tullamarine   def by   Altona North Leo Dineen Reserve Official result
15 Jan 22 1:00PM Sunshine   def by   St Francis de Sales Dempster Park Official result
Round 7
22 Jan 22 1:00PM Airport West St Christophers   def   West Coburg Etzel Street Reserve Official result
22 Jan 22 1:00PM Altona Roosters CC   def by   Deer Park Langshaw Reserve Official result
22 Jan 22 1:00PM Seddon   def   Tullamarine Hanmer Reserve (Greelish Oval) Official result
22 Jan 22 1:00PM Altona North   def   Sunshine W.L.J. Crofts Reserve 1 (North / West Oval) Official result
22 Jan 22 1:00PM St Francis de Sales   def   PEGS J.P Fawkner Reserve (West Oval - Turf) Official result
Round 10
5 Feb 22 1:00PM PEGS   def by   Airport West St Christophers P.E.G.S Sports Fields (P.E.G.S Sports Fields - Oval #1) Official result
5 Feb 22 1:00PM Seddon   def   Altona Roosters CC Hanmer Reserve Official result
5 Feb 22 1:00PM Altona North   def by   Deer Park W.L.J. Crofts Reserve 1 (North / West Oval) Official result
5 Feb 22 1:00PM St Francis de Sales   def   West Coburg J.P Fawkner Reserve (West Oval - Turf) Official result
5 Feb 22 1:00PM Sunshine   def   Tullamarine Dempster Park Official result
Round 11
12 Feb 22 1:00PM Airport West St Christophers   def by   Seddon Etzel Street Reserve Official result
12 Feb 22 1:00PM Altona Roosters CC   def by   Altona North Langshaw Reserve Official result
12 Feb 22 1:00PM Deer Park   def   St Francis de Sales John McLeod Reserve (John McLeod Reserve #1) Official result
12 Feb 22 1:00PM West Coburg   def   Sunshine Morris Reserve Official result
12 Feb 22 1:00PM Tullamarine   def   PEGS Leo Dineen Reserve Official result
Round 12
19 Feb 22 1:00PM Sunshine   def by   Deer Park Dempster Park Official result
19 Feb 22 1:00PM Altona North   def   Airport West St Christophers W.L.J. Crofts Reserve 1 (North / West Oval) Official result
19 Feb 22 1:00PM St Francis de Sales   def   Altona Roosters CC J.P Fawkner Reserve (West Oval - Turf) Official result
19 Feb 22 1:00PM Tullamarine   def by   West Coburg Leo Dineen Reserve Official result
19 Feb 22 1:00PM PEGS   def by   Seddon P.E.G.S Sports Fields (P.E.G.S Sports Fields - Oval #1) Official result
Round 8
20 Feb 22 12:00PM PEGS   def   Altona Roosters CC P.E.G.S Sports Fields (P.E.G.S Sports Fields - Oval #1) Final result entered and confirmed
Round 13
26 Feb 22 1:00PM Airport West St Christophers   def   St Francis de Sales Etzel Street Reserve Official result
26 Feb 22 1:00PM Seddon   def   Altona North Hanmer Reserve Official result
26 Feb 22 1:00PM West Coburg   def   PEGS Morris Reserve Official result
26 Feb 22 1:00PM Deer Park   def   Tullamarine John McLeod Reserve (John McLeod Reserve #1) Official result
26 Feb 22 1:00PM Altona Roosters CC   def by   Sunshine Langshaw Reserve Official result
Round 9
5 Mar 22 1:00PM Altona Roosters CC   drew   Airport West St Christophers Langshaw Reserve Official result
5 Mar 22 1:00PM Deer Park   drew   Seddon John McLeod Reserve (John McLeod Reserve #1) Official result
5 Mar 22 1:00PM Tullamarine   drew   St Francis de Sales Leo Dineen Reserve Official result
5 Mar 22 1:00PM West Coburg   drew   Altona North Morris Reserve Official result
5 Mar 22 1:00PM PEGS   drew   Sunshine P.E.G.S Sports Fields (P.E.G.S Sports Fields - Oval #1) Official result
SEMI FINALS
12 Mar 22 1:00PM Deer Park   def   Seddon John McLeod Reserve (John McLeod Reserve #1) Final result entered and confirmed
12 Mar 22 1:00PM St Francis de Sales   def   Altona North W.L.J. Crofts Reserve 1 (North / West Oval) Final result entered and confirmed
FINAL
19 Mar 22 1:00PM Deer Park   def   St Francis de Sales John McLeod Reserve (John McLeod Reserve #1) Final result entered and confirmed
FINAL
20 Mar 22 1:00PM Deer Park   def   St Francis de Sales John McLeod Reserve (John McLeod Reserve #1) Final result entered and confirmed

Fixture Last updated: 13 Mar 22 11:08PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.